Vestuvės tik nuo keliolikos tūkstančių? Meskite šalin klaidingus įsitikinimus!

Dviejų žmonių meilę vainikuojanti šventė – vestuvės yra neabejotinai vienas gražiausių įvykių gyvenime. Tad kiekvienai porai norisi, jog ši šventė būtų nepamirštama ir įspūdinga.

Vieni jau seniai žino kaip ši didžioji gyvenimo diena turi atrodyti, kitiems vizija atsiranda tik pradedant planuoti vestuves. Ir vieniems, ir kitiems svajonių išsipildymą lemia turimas biudžetas.

Būtent jo paskirstymas šventės akcentams neretai tampa gana dideliu iššūkiu ir darbu, jog norai taptų realybe.

Su labai dideliu biudžetu galima suorganizuoti tikrai prabangias vestuves, tačiau ir su mažesniu biudžetu vestuvės gali būti itin skoningos ir įsimintinos. Šventė ir jos detalės priklauso tik nuo jūsų norų ir poreikių.

Šiuo įrašu noriu jums parodyti, jog didžiajai gyvenimo dienai tikrai nebūtina skirti dešimčių tūkstančių eurų, norint, kad ji būtų nepamirštama. Reikia tik tinkamai apgalvoti prioritetus.

Pasistengsiu padėti susidėlioti pagrindinius vestuvių elementus ir suteikti galimybę patiems apsiskaičiuoti preliminarų šventės biudžetą, pasirinkus tik tuos veiksnius, kurie jums yra reikalingi.

Nors daug ką lemia sezoniškumas, pasirinktas miestas, vestuvių dydis, mano nuomone, gražią šventę įmanoma suorganizuoti ir iki 10000 Eur. Viskas priklauso nuo lūkesčių ir galimybių. Manau, kad ši suma yra optimali, norint gauti kokybiškas pagrindines paslaugas.

Pagrindiniai vestuvių biudžetą lemiantys veiksniai yra svečių skaičius, jų nakvynė (jei tokia planuojama); savarankiškas planavimas arba šventės organizatoriaus paslaugos; programos dalyvių ir veiklų kiekis (pvz. vedėjas, atlikėjas, ugnies šou ir pan.). Tikrai nebūtina vakaro metu pasisamdyti ir ugnies šou, ir fejerverkų, ir ledo šou – išsirinkite vieną akcentą.

Pagrindinių elementų nustatymas

Jei išsirinkote vestuvių datą, apsisprendėte kiek lėšų galite skirti bei suskaičiavote visus svečius, beliks susidėlioti pagrindinius šventės akcentus.

Pirmiausiai jauniesiems siūlyčiau pradėti nuo vizijos (ceremonijos tipo, vietos, temos, stiliaus, veiklų ir pan.) išsigryninimo. Nusistatykite sau pačius svarbiausius vestuvių elementus, kiekvienas juos išrikiuokite prioritetine tvarka. Taip sukursite savo asmeninį pačių svarbiausių vestuvių dedamųjų sąrašą (trejetuką, penketuką ar pan.) Palyginkite juos tarpusavyje, o priėję prie bendrų išvadų, pasirašykite vieną bendrą. Taip matysite jums abiems pačius svarbiausius šventės akcentus, kuriems atrieksite ir atitinkamą savo vestuvių biudžeto dalį. Tai padės išsigryninti kas vestuvių dieną bus svarbiausia, kam norite skirti daugiau lėšų, o kas nėra taip svarbu.

Mano Top
3, kuriam nereikėtų taupyti

Stresui per vestuves tikrai ne vieta. Svečių užimtumu, šventinio vakaro eiga ir galimų nesklandumų sprendimu tegul rūpinasi vedėjas/koordinatorius. Aptarkite su juo visus galimus dienos/vakaro scenarijus ir mėgaukitės savo gražiausia gyvenimo diena be įtampos.

Sklandi ir įspūdinga šventė – dar ne viskas, juk nėra nieko geriau už nepriekaištingai įamžintas šventines akimirkas, tiesa? Nuoširdžiai patariu išsirinkti jūsų skonį atitinkantį profesionalų fotografą, nes nuotraukos jums išliks visam gyvenimui, tegul jos būna tobulos.

Mano nuomone, skanus ir estetiškas maistas tikrai nepaliks abejingų, tad čia nereikėtų taupyti. Juk tai – viena pagrindinių šventės dalių. Kalbu ne apie kiekį, bet apie kokybę ir estetiką. Labai smagu valgyti tai, kas yra ne tik skanu, bet ir gražu.

Stereotipai

Iš ilgametės savo patirties galiu pasakyti, jog jaunieji dažnai vengia vestuvių koordinavimo dienos metu paslaugų, manydami, jog tai labai brangu. Supažindinus poras su kainomis ir paslaugų paketu dauguma maloniai nustemba. Lygiai tokia pati situacija ir su aptarnavimu po ceremonijos, kuomet daugelis „įdarbina“ artimuosius, tačiau tokia paslauga nėra brangi, o visi svečiai gali laisvai mėgautis švente.

Patikėkite, savo vestuvių dieną jūs turėtumėte atsipalaiduoti, o visus koordinavimo darbus palikti tiems, kurie tą daro ne pirmą kartą. Tad skirstant biudžetą verta pagalvoti kur geriau pataupyti, o kur investuoti, kad šventė netaptų chaosu ir viskas vyktų sklandžiai.

Kūrybiški sprendimai

Noriu jus paraginti į viską žvelgti kūrybiškai. Taip nustebinsite ne tik svečius, bet ir patys save. Taip pat ir sutaupysite.

Pagalvokite apie savo hobius, gal daug keliaujate? Puiku! Papuoškite savo kelionių nuotraukomis vestuvių puotos vietą. Atskleiskite save, parodykite ir kitiems savo talentus, pomėgius, kurie gali praturtinti vakaro programą ar papuošti puotos erdves.

Su pavydu dairotės į internete randamas vestuvių fotografijas, kuriose naktį nušviečia įspūdingi fejerverkai ar ugnies šou?  Patikėkite, su bengališkomis ugnelėmis ar dangaus žibintais jūs taip pat galite pasiekti nuostabų efektą. Visa tai kainuos gerokai pigiau, o nuotraukose atrodys itin gražiai, jaukiai ir šventiškai. Panašių pavyzdžių yra ir daugiau.

Kalbant apie dekoracijas, tikrai labai daug ką galite pasidaryti patys arba paprašyti menišką gyslelę turinčių artimųjų pagalbos. Internete galima rasti daugybę puikių pavyzdžių kaip pasigaminti kvietimus, svečių vardo korteles ant stalų, svečių susodinimo planus, fotosieneles, margaspalves popierines gėles, kaip nuotraukomis papuošti šventinę vietą – fantazijai čia ribų nėra, o ir kainuos tai kur kas mažiau. Be to, nieko nėra smagiau, kaip prie savo svajonių vestuvių prisidėti savomis rankomis.

Niekas taip gerai nepažįsta savo svečių kaip jūs, taigi papasakokite vedėjui kas jiems patinka, kokie jie yra, įvardinkite pačius aktyviausius. Įtraukite svečius į vakaro programą, leiskite jiems pademonstruoti savo stipriąsias ir, žinoma, linksmąsias puses.

Būtent tai vestuvėse palieka neišdildomą įspūdį. Šventėse jaunuosius mėgsta nustebinti ir patys svečiai, kurie turi talentų (dainuoja, groja, šoka, repuoja). Tai ypač paveikia publiką ir sukuria didžiausią efektą. Ir tai visiškai nieko nekainuoja! Jūs visada galite paminėti vakaro planuotojos, vedėjo ar koordinatorės kontaktus kvietimuose, kad svečiai galėtų įsiterpti į vakaro programą.

Esu dalyvavęs vestuvėse, kuriose jaunieji pakvietė visus į lauką ir vidurnaktį pasitikome žiūrėdami pačias gražiausias jų gyvenimo akimirkas, praleistas kartu su draugais ir artimaisiais. Tai buvo lyg kino seansas po atviru dangumi, kuomet vaizdas buvo transliuojamas ant pastato sienos. Patikėkite, tokie šventės akcentai atmintyje išlieka tikrai ilgai.

Panašių sprendimų yra labai daug, tad fantazuokite, drįskite eksperimentuoti ir atminkite, kad pačiai gražiausiai šventei sukurti tikrai nereikia lagamino grynųjų – net ir mažiausios smulkmenos jūsų vestuves gali padaryti išskirtines ir užburiančias!

Neužmirštamų vestuvių, mielieji!

P.S. paruošiau jums orientacinį pavyzdį kaip atrodytų 50 svečių vestuvių biudžetas ir preliminarų biudžeto planą su pagrindinių paslaugų kainomis. Jame galite pasižymėti jums svarbius elementus, pagal kuriuos galėsite apskaičiuoti išlaidas vestuvėms.

 

Pavyzdys: 50-ies svečių vestuvių biudžetas

Kainų vidurkio komplektas su 50 svečių „nesispaudžiant“ (galima atmesti sau nebūtinas paslaugas):

Koordinatorius – 200 Eur

Kvietimai – 100 Eur

Fotografas – 1000 Eur

Vaizdo operatorius – 800 Eur

Gėlės – 300 Eur

Vestuvinė suknelė – 600 Eur

Kostiumas – 300 Eur

Bažnytinė ir civilinė ceremonijos – 200 Eur

Vaišės po ceremonijos – 120 Eur

Automobilis – 300 Eur

Sodyba su nakvyne bei maistu – 4000 Eur

Vedėjas su DJ ir garso/šviesos aparatūra – 1100 Eur

Atlikėjas – 1100 Eur

Papildomos pramogos (papildomas šventės dekoras ar šventės kulminacija): pvz. LED balionai ir šampano piramidė 350 Eur

Viso: 10 470 Eur