Jis pasipiršo, ji ištarė „taip“: nuo ko pradėti?

Štai ir atėjo ta diena! Jis pasipiršo. Ji ištarė „taip“. Ir nors ant piršto spindintis sužadėtuvių žiedas taip džiugina akį ir širdį, natūralu, kad euforija greitai praeis ir užgrius lavina rūpesčių. Pasiruošimo vestuvėms rūpesčių.

Įspūdinga vieta, nepamirštama renginio programa, stulbinanti nuotakos suknelė, o kur dar svečių sąrašas, šampanas, tortas, šventę puošiantys gėlių žiedai ir taip toliau, ir taip toliau… Šis būsimų reikalų sąrašas panašu, kad tik ilgės, vis sukasi ir sukasi mintyse, kelia stresą ir nebeleidžia ramiai miegoti naktį. Atėjo laikas žengti pirmą žingsnį ir pradėti planuoti. Tačiau nuo ko pradėti?

Ką tokiu atveju patarčiau pravedus ir konsultavus beveik 200 vestuvių?

Pirmiausia nusiraminkite, įkvėpkite ir ramiai apgalvokite esminius klausimus.

Kokį biudžetą skirsite?

Tai klausimas, į kurį atsakymą turėtumėte rasti pirmiausia. Jums priimtinos pinigų sumos apsibrėžimas ir sėkmingas biudžeto paskirstymas prieš pradedant organizuoti šventę leis nenukrypti į šoną ir neišleisti daugiau, nei galite sau leisti, vien tik kažkurioms sritims ar detalėms. Be to, visada rekomenduojama apie 20-30 procentų biudžeto skirti nenumatytoms išlaidoms, kurių visada atsiranda šventės organizavimo eigoje.

Su kuo švęsite?

Dažnai jaunavedžių porai šią įsimintiną dieną norisi minėti ir džiaugsmu dalintis kuo didesniame draugų, giminių ir pažįstamų rate. Deja, svečių skaičius vestuvėse visada yra ribotas. Todėl sudarinėdami svečių sąrašą gerai pagalvokite, ar verta į šventę kviesti pažįstamą ar giminaitį, su kuriuo bendraujate tik kartą per pusmetį. Jei neketinate organizuoti itin didelių vestuvių, kruopščiai atrinkite jūsų porai artimiausius ir brangiausius žmones.

Kur ištarsite tą lemtingąjį „taip“?

Tradiciškai prie altoriaus, santuokų rūmuose, o gal ant jūros kranto ar pievoje? Šiais laikais galite rinktis tiek bažnytinę, tiek civilinę, o, jei pageidaujate, ir abu santuokos įforminimo būdus. Praėjo tie laikai, kai civilinę santuoką pasirinkę jaunavedžiai būdavo sutuokiami tik santuokų rūmuose. Jei forminsite civilinę santuoką, patys išsirinkite jums mielą vietą, kur prisieksite amžiną meilę.

Kaip švęsite?

Beliko nutarti, kokia bus pati šventė. Galbūt tik ceremonija ir rami vakarienė su jos ir jo šeima. Gal ilgas vakarėlis su programa iki išnaktų, kuriame linksminsis visa svita, dalyvavusi ceremonijoje. O gal linksmybes ketinate pratęsti ir kitą dieną, kartu su svečiais praleidę naktį viešbutyje ar sodyboje, kurioje linksminotės vakar. Variantų yra begalė, o ir fantazijai ribų nėra.

Ir tik atsakę į šiuos klausimus, galėsite judėti prie detalių. kurias nuo šiol planuokite su manimi, vestuvių vedėju Haroldu.