Jubiliejinės vestuvių metinės

Vestuvių šventė būna ypatinga ir pamiršti jos nesinori, o matyt ir neįmanoma. Juo labiau kad kasmet švenčiamos vestuvių metinės, apipintos tam tikromis tradicijomis. Iki penkioliktųjų metinių šios sukaktys minimos kasmet, paskui – kas penkmetį. Šiame straipsnyje pristatysime santuokos metinių dešimtmečius: ką jie simbolizuoja ir kuo yra ypatingi. 

jubiliejinės vestuvių metinės

Dešimties santuokos metų proga švenčiamos alavinės vestuvės. Viena iš ryškiausių alavo savybių – lankstumas, todėl alavinės vestuvės simbolizuoja sutuoktinių prisitaikymą viens prie kito ir darną tarpusavio santykiuose.

Penkioliktosios vestuvių metinės vadinamos krištolinėmis vestuvėmis. Krištolas – labai skaidrus, todėl jis simbolizuoja skaidrumą ir sutuoktinių gyvenime, jų santykiuose. Vestuvių metinių kontekste krištolas rodo laimingą santuokinį gyvenimą, džiaugsmą, tvirtus santykius.

Dvidešimties santuokinio gyvenimo metų proga švenčiamos porcelianinės vestuvės. Porcelianas prabangus, bet drauge ir trapus, tad tiek metų santuokoje pragyvenusieji gali didžiuotis savo laime, šeima, ilgai trunkančia sąjunga, bet drauge ir nepamiršti, kad laimė yra trapi, todėl santykius reikia nuolat puoselėti.

Dvidešimt penkerių santuokinio gyvenimo metų proga minimos sidabrinės vestuvės. Sidabras – nepaprastai gražus metalas, bet minkštas bei lankstus. Dažnai minint šias vestuvių metines atnaujinami santuokos įžadai bažnyčioje.

Trisdešimtosios vestuvių metinės – perlinės vestuvės. Šia proga vyras žmonai turėtų padovanoti perlų vėrinį, kurį sudaro trisdešimt perlų – toks vėrinys yra tarsi aliuzija į tris dešimtmečius drauge nugyventų metų, tai santuokinio gyvenimo vėrinys.

Trisdešimt penkerių santuokos metų proga švenčiamos koralinės vestuvės, neretai pavadinamos drobinėmis. Drobė – ypač tvirtas audinys, simbolizuojantis sutuoktinių tarpusavio santykių tvirtumą.

Santuokoje pragyvenus keturis dešimtmečius švenčiamos rubininės vestuvės. Rubinas, be to, kad simbolizuoja galybę, taip pat yra aistringos meilės simbolis, tad šios šventės kontekste jis reiškia sutuoktinių gyvenimo kelią, jų pačių ir santykių augimą, o kartu ir neblėstančią meilę. 

jubiliejinės vestuvių metinės

Keturiasdešimt penktosios vestuvių metinės – safyrinės vestuvės. Safyras – garbės ir jėgos simbolis, taip pat jis simbolizuoja ištikimybę bei nuoširdumą. Tad safyrinės vestuvės parodo sutuoktinių ilgametį ryšį, jo stiprumą, pagarbą ir atsidavimą vienas kitam.

Auksinėmis vadinamos penkiasdešimtosios vestuvių metinės yra labai simboliškos – juk drauge nugyventa pusė amžiaus! Ši sukaktis yra didelio atsidavimo, nuolatinio darbo, supratimo, bendradarbiavimo poroje rezultatas. Penkiasdešimtųjų vestuvių metinių proga daugelis porų atnaujina santuokos įžadus bažnyčioje.

Penkiasdešimt penktosios vestuvių metinės yra smaragdinės vestuvės. Smaragdas simbolizuoja atgimimą ir viltį, tad šiame kontekste jis reiškia, kad gražus santuokinis gyvenimas tęsiasi.

Šešis dešimtmečius santuokoje nugyvenusios poros švenčia deimantines vestuves. Deimantas yra gražiausias ir kiečiausias akmuo. Vestuvių metinių kontekste deimantas rodo, kad ši sąjunga yra itin tvirta.

Septyniasdešimtosios vestuvių metinės – palaimintosios vestuvės, nes su gausiu vaikų, vaikaičių, provaikaičių būriu sutuoktiniai švenčia ilgą savo bendrą gyvenimo kelią.

 

Teksto autorius www.fotogidas.lt